Festival dokumentárních filmů NAIFF představí snímky o lidech na okraji společnosti

Festival dokumentárních filmů NAIFF představí snímky o lidech na okraji společnosti
5. června 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Dnes v podvečer zahájí organizace NAIFF v brněnském kině Sibiř osmý ročník festivalu dokumentárních filmů o domorodých lidech a lidech na okraji společnosti. Diváci se mohou těšit na snímek Hranice práva dokumentující život reportérky Saši Uhlové. Po projekci bude prostor pro debatu s autorkami filmu.

Nevládní organizace NAIFF (Naitive and indigenous film festival) uvádí již tradiční festival dokumentárních filmů o domorodých lidech a lidech na okraji společnosti. Ředitel festivalu Václav Pecl o původu události Proglasu řekl:  „My jsme tento festival, před asi devíti lety, začali připravovat, protože asi po celém světě jsou miliony lidí, kterým se říká „domorodí“ nebo také „indigenous“, a tito lidé žijí v těch nejodlehlejších částech země. Většinou jsou to ty části, kde je příroda stále zachovaná, protože tyto kultury umí žít udržitelným životem. To je ve velkém kontrastu s naší kulturou a civilizací. Proto jsme chtěli toto téma přinést divákům,“ uvedl Pecl.

Kino Sibiř v brněnských Husovicích odstartuje čtyřměsíční festival dnes v 19 hodin promítáním filmu s názvem Hranice práva. Tento snímek zachycuje prostředí našich nejhůře placených zaměstnání. Následovat bude diskuse s hlavní protagonistkou Sašou Uhlovou a režisérkou Apolenou Rychlíkovou. Vstupné je dobrovolné.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony