Fatima může být mostem mezi lidmi jakékoliv víry, říká producent filmu

Fatima může být mostem mezi lidmi jakékoliv víry, říká producent filmu
21. srpna 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Film Fatima italského režiséra Marca Pontecorva, který na výročí čtvrtého zjevení Panny Marie 13. srpna, vstoupil do slovenských kin, za první týden vidělo téměř 15 tisíc diváků. Informovala o tom tamní biskupská konference. Slovensko se stalo jednou z prvních zemí, která nabídla divákům tento příběh natočený podle skutečných událostí.

Producent snímku James T. Volk říká, že původně příběh Lucie Santosové a její bratrance Františka a sestřenice Hyacinty Martova neznal. Jak se však o nich dozvídal víc, věděl, že našel příběh, který je v dokonalém souladu jednak s posláním jeho společnosti is událostmi, které se odehrávají ve světě. "Když jsem slyšel o událostech z Fatimy, byl jsem unesen," cituje KBS Volka. "Pomyslel jsem si, že by o něm měli vědět všichni. Mnoho lidí, kteří vyrůstali jako katolíci, ten příběh zná, ale někdo jako já, kdo vyrůstal v evangelických kostelech, o něm pravděpodobně neví. Tento příběh může být univerzálním mostem mezi lidmi jakékoliv víry. Nevinnost těchto tří dětí pomohla rozšířit poselství míru a naděje celé generaci. Možná to dokáže i dnes."

Volk a Lyles se rozhodli předělat film z roku 1952, The Miracle of Our Lady of Fátima, založený na událostech z roku 1917. Oslovili Rose Ganguzzu, která příběh upravila pro moderní publikum a zasadila do kontextu západní Evropy na počátku 20. století. "Nemůžete tento příběh vyprávět ve vakuu. Je nutné porozumět tomu, co se tehdy dělo. Na pyrenejském poloostrově bylo obrovské protikatolické cítění. Kostely ve Španělsku a Portugalsku se zavíraly a na protest se pálily figuríny kněží.  Denně umíraly houfy mladých mužů. Vyprávět tento příběh způsobem, jak to udělali v roce 1952, by dnes nefungovalo," vysvětlila.

zdroj: tkkbs

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony