Dvě jubilea kardinála Jozefa Tomka

Dvě jubilea kardinála Jozefa Tomka
12. března 2019 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Devadesát pět let života včera oslavil slovenský kardinál Jozef Tomko, který dosud působí v Římě. K životnímu jubileu rodáka z Udavského u Humenného se dnes připojuje i výročí 70 let od vysvěcení na kněze.

Oslavenci při jeho nedělní „platinové mši svaté" na půdě Papežského slovenského ústavu sv. Cyrila a Metoděje kázal P. Miroslav Konštanc Adam. Dominikán působící v Římě jako soudce tribunálu Římské Roty charakterizoval život kardinála Tomka jako naplňování Kristova misijního poslání a vzpomněl i zásluhy na vybudování slovenského centra v Římě v době nesvobody.
Obě jubilea emeritní prefekt Kongregace pro evangelizaci oslaví i v sobotu 16. března v katedrále sv. Alžběty v Košicích, kde slovenská církev poděkuje také za 85 let života emeritního košického arcibiskupa Mons. Alojze Tkáče. Gratulace kardinálu Tomkovi bude i součástí programu při příležitosti společné cesty předsedů poslaneckých sněmoven českého a slovenského parlamentu na česko-slovenskou připomínku 1150. výročí smrti sv. Cyrila v Římě, ke které dojde příští týden 21. a 22. března.

zdroj: tkkbs.sk
foto: katolickenoviny/Timo Pozdech

 
NyníPozvánky
Píseň: Keď vojačik narukoval (2018); Interpret: Homolová Zuzana; Album: Trojka Z. Homolovej: Keď vojačik narukoval
07:45Třikrát z Proglasu
08:00Zprávy ČRo Dvojka
08:05Ranní magazín
09:00Vítejte, senioři!
09:54Písně
10:15Stopy (TWR)

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony