Dvě důležité maličkosti k trestnímu zákonu

8. listopadu 2008 Události Autor: P.  Martin Holík

Příští týden v úterý 11. února 2008 bude Poslanecká sněmovna hlasovat o novém trestním zákoně. K vládnímu návrhu jsou podány mj. dva pozměňovací návrhy.

 

  • První pozměňovací návrh se týká umožnění odsouzeným k nově zaváděnému trestu tzv. domácího vězení navštěvovat o víkendech bohoslužby. Tím, že tato možnost bude výslovně v trestním zákoně uvedena, bude odsouzený k trestu domácího vězení na to přímo upozorněn a může tak sám soudce o toto povolení požádat. 
    Jistý vládní dokument tzv. Strategie prevence kriminality na léta 2008 – 2011, považuje církve za nejaktivnější nestátní subjekty při naplňování účelu trestu a jejich práci s bývalými či současnými vězni za nejrozsáhlejší a nejprospěšnější.
  • Druhý pozměňovací návrh se týká tzv. umělého přerušení těhotenství. Jak sami všichni víme, nejde o žádné přerušení, ale ukončení těhotenství se všemi důsledky. Přerušit je možno pouze to, co může dále pokračovat a to u umělého potratu samozřejmě nepřichází v úvahu. Proto jsem navrhl, aby používaná terminologie byla v tomto smyslu upravena na umělé ukončení těhotenství a to nejen v trestním zákoně, ale ve všech zákonech, kde se tento pojem objevuje. Mám za to, že to napomůže těm, kteří o umělém potratu uvažují, více si uvědomit, o jak závažné a nezvratné rozhodnutí se jedná.

Schválení těchto pozměňovacích návrhů se v naší liberální Sněmovně neuskuteční bez Boží pomoci, proto prosím o vaši modlitbu, o duchovní podporu.

Tomáš Kvapil, předkladatel návrhů (KDU-ČSL)

NyníRanní zíváček
Píseň: The Elephant (2009); Interpret: Podhradská Mária; Album: Podhradská M.: Veselá angličtina pre deti 2
07:00Zprávy ČRo Dvojka
07:05Písně
07:15Pozvánky
07:45Třikrát z Proglasu
08:00Zprávy ČRo Dvojka
08:05Ranní magazín

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony