Domovenky Domova sv. Josefa v Žirči na podporu nemocným s roztroušenou sklerózou

Domovenky Domova sv. Josefa v Žirči na podporu nemocným s roztroušenou sklerózou

Pořad v souvislostech


Hymna a chorál
Budeme vysílat

Hymna a chorál
Hymna a chorál
Hymna a chorál
Vysílali jsme

Z kaple Svatého Ducha v Proglasu
Hymna a chorál
Hymna a chorál
Audioarchiv
25. listopadu 2022 Události Autor: Martin Weisbauer

Domov sv. Josefa, středisko Oblastní charity Červený Kostelec, je specializované zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou. Nově odsud vzešel nápad na projekt nazvaný Domovenka. Jeho cílem je propojit dárce a lidi s roztroušenou sklerózou, kteří jejich pomoc potřebují.

Jde o komplexní terapeuticko-poradenský program, a to na míru potřebám pacienta i jeho pečující osoby. Zahrnuje cvičení s terapeutem, spolupráce se specialisty, podporu pečující osoby, odborné poradenství a další. Informace přímo z centra dění doplnil Jan Staněk:

„29. listopadu se na celém světě slaví světový den dárcovství a štědrosti. A nejen tento den, ale po celý listopad a prosinec může kdokoli z nás přispět do sbírky Domovenka. Jedna Domovenka je vlastně poukaz v hodnotě 290 Kč na jednu hodinu cvičení pro nemocného roztroušenou sklerózou. Domovenky existují proto, že v České republice žije 25 tisíc lidí s roztroušenou sklerózou, ale zařízení, které se specializuje na tuto nemoc, je jen jedno – a tím je Domov sv. Josefa. V Domově sv. Josefa každou darovanou Domovenku proměníme v hodinu rehabilitace nebo poradenství a takto se snažíme i díky dárcům Domovenek pomoci lidem s roztroušenou sklerózou k větší soběstačnosti a k lehčímu životu. Pokud můžete, rád bych vás srdečně pozval k tomuto projektu. Každý z nás může darovat Domovenku na webu www.domovenka.cz.“