Dobré ovoce z dobrých stromů - pokračuje Absolventský Velehrad

7. května 2017 Události Autor: Filip Breindl

Kněží Karel Satoria, Miloš Szabó, Vojtěch Kodet nebo trvalý jáhen Jan Špilar hovořili v přednáškové části Absolventského Velehradu, zaměřili se například na svátost smíření, sílu modlitby či problematiku mezilidských vztahů. Program na Velehradě probíhá během celého prodlouženého víkendu, zaměřuje se na věkovou skupinu křesťanů po dokončení studií a na počátku pracovního a partnerského života.

Nabídl společné slavení bohoslužeb, modlitby, ale také příležitost k přemýšlení o různých otázkách a k zábavě. Akce volně navazuje na Studentské Velehrady. Motto zní „Dobrý strom nese dobré ovoce“. "Právě ve věku 21 až 35 let člověk přejímá zodpovědnost za svůj život a zodpovědnost za to, jakým směrem se bude ubírat, zda bude skutečně tím dobrým stromem v práci, se životním partnerem a podobně. Dospělý člověk je tím stromem, který se může rozhodnout, zda bude opravdu dávat dobré ovoce a ovlivňovat společnost k lepšímu a vnášet do ní křesťanské hodnoty," vysvětlila za pořadatele Alžběta Filipová.

Program uzavře pondělní mše svatá ve velehradské bazilice a následná polední modlitba na venkovním prostranství. "Myslím, že to je úžasné místo, kde se člověk může potkat s lidmi, kteří jsou podobně staří a řeší v životě podobné problémy i radosti. Je možné se tu sdílet a poznat, že podobné starosti mají i ostatní a mohou pomoci v orientaci," řekla Proglasu Monika Schottková, která na Absolventský Velehrad přijela z Petrovic u Karviné. "Přijela jsem s tím, abych načerpala novou motivaci, abych si odpočala od práce a vyslechla si přednášky na témata, která mě zajímají," dodala.

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony