Do Vsetína zamíří křesťanští umělci

6. října 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Organizátoři festivalu UNITED pořádají pro křesťanské umělce první ročník konference ARTKO. Zahraničními hosty budou španělský mim Carlos Martínez a britský hudebník a skladatel John de Jong. Akce se koná ve Vsetíně ve dnech 26. a 27. října 2018. Přihlašování je již zahájeno.

„Je to nová akce, první ročník. Ta konference vychází z loňské konference modliteb a chval, která se konala v Praze. Cílem konference je přinést program, který by byl pro křesťanské umělce z širšího spektra. Je to pro lidi, kteří tancují, malují, skládají hudbu nebo písně. Pro ně je připraven program, který bude zahrnovat nějaké vyučování, workshopy, semináře, určitě tam bude dostatek času pro setkávání a povídání mezi sebou, budou tam také krátká videa, kterým říkáme talky a ta jsou natočená s umělci, kteří se pohybují na scéně jak křesťanské, tak sekulární“, přiblížil pro Radio Proglas zástupce organizačního týmu Lukáš Pokorný.

Konferenci v pátek podvečer zahájí společný program, po němž bude následovat hodina promítání krátkých videospotů od různých umělců z celého Česka. Ti se s posluchači prostřednictvím nahrávky podělí o svých úspěších, pádech a výzvách v osobním, pracovním i duchovním životě. Sobota je věnovaná hlavně seminářům. Celkem je připraveno 15 různých seminářů, které se uskuteční mezi společným ranním a závěrečným programem.

Mezi vedoucí seminářů patří hlavní zahraniční host, španělský mim Carlos Martínez, který po skončení konference odehraje veřejné divadelní představení. Druhým zahraničním hostem bude britský hudebník a skladatel John de Jong (na fotogarfii níže). Dalšími řečníky jsou písničkář Pavel Helan, režisér a scénárista Lubomír Hlavsa, hudebník a producent Lukáš Hradil, tanečnice Aneta Morales, frontman skupiny ESPÉ Julo Slovák, vedoucí sboru Element Lukáš Targosz, divadelník Jakub Tomoszek a další.

„Já osobně se hodně těším na lidi, které tu potkám. Moc bych si přála, aby každý, kdo přijede, odjížděl domů ke svým uměleckým projektům s novou chutí do díla a s touhou ještě lépe tvořit k Boží slávě“, dodává koordinátorka Markéta Satková.

Akci pořádá zapsaný spolek UNITED ve spolupráci Křesťanskou akademií mladých (KAM). Program a podrobné informace jsou zveřejněny na internetových stránkách www.artko.cz. Na YouTube je k dispozici videospot, další aktuality můžete sledovat na facebooku.

john_de_jong_united_artko_vsetín

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony