Do Sýrie dorazila další humanitární pomoc z České republiky

Do Sýrie dorazila další humanitární pomoc z České republiky
18. července 2017 Události Autor: Jana Lokajová

V Sýrii dnes přistál armádní letoun se 177 zdravotnickými přístroji z České republiky v hodnotě čtyři miliony korun. Byly dopraveny také hračky z veřejných sbírek pro děti z vysídlených rodin.

Jedná se o jeden ze 30 dosud uskutečněných projektů humanitární pomoci z rozpočtu ministerstva zahraničí. Na projekty do 19 zemí světa v první polovině roku MZV vyčlenilo zhruba 110 milionů korun. Většina z nich míří právě do Sýrie a Iráku. Celkem činí humanitární rozpočet na letošní rok více než 159 milionů.  

Na okamžitou pomoc pro Irák a irácké a syrské uprchlíky v regionu bylo schváleno sedm projektů organizací ADRA, Člověk v tísni, Diakonie ČCE, Charita ČR a Magna ve výši asi 26,9 milionu korun. Dalších pět projektů organizací ADRA, Český červený kříž, Člověk v tísni, Charita ČR a Magna za téměř 20 milionů bylo schváleno v rámci obnovy Sýrie.

Dnešní dodávka je součástí vládního programu Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016 - 2019. V rámci programu Česko podporuje také poskytování zdravotní péče, náhradních obydlí, potravin i vzdělávání lidem v Sýrii i syrským uprchlíkům v sousedních zemích. Vedle oblastí zasažených násilnými konflikty pomoc míří do zemí postižených živelnými katastrofami a epidemiemi, jako jsou Filipíny nebo Srí Lanka.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony