Do Indie zamíří 30. kontejner humanitární pomoci z Česka

Do Indie zamíří 30. kontejner humanitární pomoci z Česka
18. června 2015 Události Autor: Petr Pospíšil

Třicátý kontejner s humanitární pomocí bude odeslán potřebným do Indie. Dnes se začne plnit v Červeném Kostelci a zítra v Brně–Králově poli. Pomoc organizuje Nadace sv. Františka z Assisi, která ji zasílá tamnímu řádu Misionářek lásky.

Většina humanitární pomoci putuje do center pro malomocné, ale i opuštěným dětem, nemocným, starým a postiženým lidem. „Do Indie odešleme v tomto kontejneru, jako i v těch minulých zdravotnický materiál, tzn. léky, léčiva, vitamíny, obvazy, gázu, nějaké stříkačky a jehly, infuzní soupravy, od lidí jsme také nasbírali berle a frnacouzské hole“, přiblížila obsah zásilky Eva Štěpančíková z pořádající nadace.

Do humanitární pomoci přispěli jednotlivci drobnými příspěvky, ale firmy, které na nákup zdravotnického materiálu poskytly slevu. Sestry misionářky lásky v Indii si pomoci z Česka velmi váží. „Pokaždé za naši pomoc děkují. Vždycky od nich dostáváme dopis, kde nám přesně popíší, do jakých středisek ten zdravotnický materiál použily, takže máme úplně každý rok přesně rozepsáno, jak tu pomoc využily“, řekla Proglasu Štěpančíková.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony