„Digitální technologie mění to nejpodstatnější – vztahy.“

„Digitální technologie mění to nejpodstatnější – vztahy.“
10. února 2020 Události Autor: Alžběta Havlová

Na fungování tradičních svazků v digitální době se zaměřuje letošní Národní týden manželství. Čtrnáctý ročník kampaně s mottem Manželství v síti začal dnes a potrvá do neděle. Po celé republice se konají kurzy, setkání, promítání, debaty, bohoslužby i náboženské poutě.

„Téma Manželství v síti jsme zvolili hlavně proto, že digitální technologie mění i ty nejintimnější a nejpodstatnější vztahy, které máme – včetně manželství,“ řekl Proglasu mluvčí kampaně Jiří Unger a pokračuje: „Chtěli jsme se proto podívat na to, jakým způsobem ty změny přicházejí. Spousta interakcí probíhá právě na internetu, takže se chceme blíže věnovat tomu, jakým způsobem láska i v digitálním věku kvete, co ji ohrožuje a co ji naopak může posílit.“

Podle vztahové poradkyně Mileny Mikulkové sociální sítě začaly patřit mezi základní potřeby a lidé z nich udělali výkladní skříň svých životů a vztahů. Přispívají ale i k rozchodům. Mikulková zmínila odhalení nevěry na sítích. "To jsme dřív neznali. Existovaly dřív také sítě, třeba ty vesnické. Teď je to ale závažnější, protože digitální svět nelze umlčet," řekla expertka, která se zaměřuje na rozvodovou problematiku. Dodala, že je nutné najít míru užívání sítí a zveřejňovaných informací a "nevyměňovat skutečnost za virtuální realitu".

Kampaň má podpořit tradiční svazky mužů a žen.  Bližší informace o Národním týdnu manželství a programu v jednotlivých místech Česka jsou na adrese www.tydenmanzelstvi.cz. Proglas se Národnímu týdnu manželství bude věnovat například v pořadech Kafemlýnek či pátečním Všimli jsme si.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony