Diecézka přilákala mnoho mladých, shodují se organizátoři

Diecézka přilákala mnoho mladých, shodují se organizátoři
19. listopadu 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Na různých místech Česka se tento víkend konala diecézní setkání mládeže, účastnilo se jich přes dva tisíce mladých. Měla pestrý program, zajímavé hosty, workshopy, přednášky a samozřejmě zahrnovala i modlitby, adorace a mše s biskupem či biskupy.  

„Byli jsme napjatí, kolik lidí přijde, a jsme pozitivně překvapeni. Máme z toho velikánskou radost. Ráno ještě v kostele byla vedena modlitba, kdy kapela hrála a do toho jsme byli provázeni různými texty, které jsou propojené s letošním mottem ‚Maria se vydala na cestu a spěchala‘, také následující katecheze otce arcibiskupa Graubnera, byla velmi silná,“ svěřila Proglasu Evelína Němečková ze setkání v Praze.

Na rozdíl od pražské, olomoucké, plzeňské, litoměřické či ostravsko-opavské diecéze se mladí z královéhradecké setkávají v rámci vikariátů. Proč organizátoři upustili od centralizovaného setkání s biskupem, vysvětlila na Proglasu vedoucí Diecézního centra mládeže v Hradci Králové Klára Petrová: „Chtěli jsme hlavně podpořit setkávání mladých ve vikariátech a menší společenství, abychom tak vybudovali pevný základ a mohli navazovat při práci v diecézi. Každá akce je naprostý originál –⁠ žádné přesné zadání, jak by setkání mělo vypadat, jsme organizátorům nedávali, protože každý vikariát je úplně jiný. Původní koncept diecézka ale neopouštíme úplně. Na to naše tradiční s otcem biskupem se můžeme těšit příští rok 25. listopadu.“

Záznamy vstupů z jednotlivých diecézí si můžete poslechnout níže.

O programu v Olomouci na Proglasu v pátek hovořil Marek Poštulka, vedoucí tamního Centra pro mládež:

 

Program v Litoměřicích poluchačům v sobotu ráno přiblížila účastnice Tereza Větvičková:

 

Královehradecká vikariátní setkání popsala vedoucí tamního Diecézního centra pro mládež Klára Petrová:

 

Pražskou arcidiecézi zastoupila Evelína Němečková:

 

A plzeňskou organizátorka Kateřina Černá:

 

 

 

NyníPísně
Píseň: Kdo srdce přiměje (2017); Interpret: Töpferová Marta; Album: Töpferová Marta & Milokraj: Tento svět
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo
06:25Ranní proud