Desítky tisíc mladých už se přihlásily na setkání s papežem

Desítky tisíc mladých už se přihlásily na setkání s papežem
29. července 2015 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Tři dny od spuštění registrace se na Světové dny mládeže, které se přesně za rok budou konat v Krakově, přihlásily desítky tisíc lidí z různých částí světa. Čeští účastníci se ale mohou zapisovat až od konce září. "Je to mimo jiné proto, že teprve teď je jasné, kolik bude pobyt stát," sdělil ředitel Sekce pro mládež České biskupské konference Jan Balík.

Mladí se mohou setkání zúčastnit také jako dobrovolníci v jednom z přípravných týmů, těmi jsou například Stravování, Režie, Ubytování, Doprovázení biskupů, Pořadatelé či Informace. "Zájem bývá dost velký, ne na každého vyjde místo. Proto je třeba přihlásit se včas," vybídl Balík.

Před hlavním programem s papežem v Krakově stráví zájemci pět dní v některé z polských diecézí. "Toužíme, aby co nejvíc účastníků jelo také na tento předprogram, " řekl Jan Balík. Cena je pro ně podle jeho slov výhodnější. "Bude to 5900 korun. Ti, kteří přijedou jen do Krakova, zaplatí o čtyři sta méně. Náklady jsou asi osmitisícové, ale biskupové se rozhodli mladé podpořit," dodal. S tím souvisí také sleva pro sourozence. Pokud se jich na Světové dny přihlásí víc, může mít druhý z nich pobyt o 25 procent levnější, třetí potom o 50. 

Další informace o setkání najdete na webu, kde se bude možné také přihlásit. Sledovat událost můžete i na facebookové stránce Světové dny mládeže.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony