Cyklopoutníci míří přes Broumovský klášter do Velehradu

Cyklopoutníci míří přes Broumovský klášter do Velehradu
11. července 2020 Události Autor: Alžběta Havlová

Mší svatou v pražském kostele Panny Marie Týnské dnes skupina asi třiceti cyklopoutníků začala svou cestu po českých památkách spojených se světci. Původním cílem pouti byl Turín, kvůli plánovaným průjezdům rizikovými oblastmi se organizátoři rozhodli pro zakončení na Velehradě. U Mariánského sloupu jim na začátku cesty požehnal biskup Karel Herbst.

"Vzhledem k tomu, že jsme plánovali jet do Turína i za turínským plátnem, a ne jen za Donem Boscem, tak jsme letošní cyklopouť (tu nahrádní variantu) naplánovali do Broumovského kláštera, kde se nachází jedna z nejzdařilejších kopií Turínského plátna,“ řekl Proglasu organizátor akce Vít Tomaštík a dodává, že využili i další výročí, která se k České republice v tomto roce vztahují. Zmínil například návštěvu Jana Pavla II. před 30 lety na Velehradě, také 100. narozeniny kardinála Špidlíka, který je pohřben na Velehradě.

Poutníci plánují v následujících 7 dnech navštívit také Neratov, Jablonné v Podještědí či další poutní místa. Na cestu jim dnes v poledne požehnal biskup Karel Herbst. „Je to v podstatě velmi symbolické,“ vysvětluje Vít Tomaštík: „Biskup Herbst byl nakažený koronavirem a vyléčil se. Zároveň je salesiánem. Je to tedy taková propojka mezi Turínem, Donem Boscem a touto naší akcí."

V minulých letech poutníci cestovali po evropských poutních místech či lokalitách spojených se světci jako je Fatima nebo San Giovanni Rotondo. Jejich cestu můžete sledovat i na facebookové stránce.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony