Člověk v tísni uděloval ceny Gratias Tibi

Člověk v tísni uděloval ceny Gratias Tibi
31. května 2016 Události Autor: Mariana Ambrožová

Česká humanitární organizace Člověk v tísni dnes v pražském kině Lucerna ocenila mladé lidi, kteří pozitivně ovlivňují své okolí. Porota vybírala z více než 130 nominovaných projektů, vyznamenávala ve třech kategoriích. Nově se letos udělovala i zvláštní cena poroty.

Cenu Gratias Tibi získaly žákyně posledního ročníku základní školy v Dolní Dobrouči, které seznamují veřejnost s příběhy cizinců žijících v jejich okolí. V kategorii Střední školy uspěl studentský projekt, který upozorňuje na rizika světelného smogu. V kategorii do 30 let pak cenu získala in memoriam Lucie Bittalová, která na základě vlastního příběhu vytvořila kampaň, která připomíná ženám nutnost preventivních gynekologických prohlídek. V necelých třiceti letech sama zemřela na rakovinu.
„Ocenění Gratias Tibi je určeno mladým lidem, kteří místo toho, aby jehom planě hovořili, sami konají a snaží se tím, co dělají, přispět k tomu, aby se věci kolem nich měnily k lepšímu,“ popsal cenu, která v překladu znamená „děkuji tobě“, ředitel programu Jeden svět na školách Karel Strachota.
Letos nově Člověk v tísni udělil i zvláštní cenu poroty. Získal ji patnáctiletý Jakub Čech, který se dlouhodobě aktivně zajímá o komunální politiku ve svém rodném Prostějově.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony