Církevní turistika opět na Regiontour 2018

Církevní turistika opět na Regiontour 2018
16. ledna 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Poutní místa, kostely, kláštery a další církevní objekty v České republice představí expozice Církevní turistiky. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout v  rámci veletrhu cestovního ruchu Regiontour 2018, který začne ve čtvrtek 18. ledna 2018 na brněnském výstavišti.

Také letos budou mít návštěvníci možnost setkat se přímo na stánku se zástupci z některých církevních památek či ubytovacích objektů. Svoji klášterní nabídku zde budou prezentovat i řeholní sestry. „Bude tam nabídka ze všech diecézí. Takovou zajímavostí, kterou mohou návštěvníci zhlédnout, budou dřevěné modely, které jsou vyrobeny v měřítku 1:50, nebo 1:20, kaple, zvoničky, které jsou z oblasti Podbeskydí, včetně dřevěného kostela Božího těla, který loni v létě v Třinci-Gutech vyhořel. Zapůjčil nám jej jeden autor ze soukromé sbírky, který ty modely sám tvoří. Je jich tam mezi čtyřiceti nebo padesáti“, řekl Proglasu biskupský delegát pro pastoraci a vzdělávání P. Roman Kubín.

Podrobnosti o nabídkách ubytování v církevních objektech naleznete na stránkách www.cirkevnituristika.cz. „Jsou od loňského roku plně responzivní, tzn., že jsou přizpůsobeny pro uživatele všech mobilních zařízení. Nově se nabídka rozšířila o poutní místa, ubytování a zajímavosti v Polsku, konkrétně se jedná o diecézi Opolek, která sousedí s Moravskoslezským krajem. Zatím se jedná jen o jednotky ubytování a několik poutních míst, ale zájem ze strany Polska o tuto službu je velký, takže předpokládáme, že se bude rozšiřovat“, uvedla koordinátorka webu Zlata Keprtová s tím, že nyní stojí před úkolem nabídnout severním sousedům polskou mutaci webu.

Veletrh Regiontour 2018 na brněnském výstavišti potrvá od 18 do 21. ledna 2018. Stánek církevní a klášterní turistiky naleznete v pavilonu P.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony