Církev ve světě a covid-19: Opětovná nákaza v Texasu, Švýcarsko povolí bohoslužby

Církev ve světě a covid-19: Opětovná nákaza v Texasu, Švýcarsko povolí bohoslužby
21. května 2020 Události Autor: Filip Breindl

V našem zpravodajství sledujeme, jak pandemie koronaviru ovlivňuje život křesťanských společenství ve světě. Tentokrát se vydáme do USA a Švýcarska:

Opětovný výskyt nákazy koronavirem si ve Spojených státech vynutil uzavření několika kostelů, které po epidemii obnovily bohoslužby. Například v Texasu to úřady povolily na začátku května, nemoc covid-19 se ale poté vyskytla v komunitě redemptoristů při kostele Svatého Ducha v Houstonu. 79letý kněz zemřel a testy prokázaly koronavirus u dalších pěti řeholníků. Jiné případy šíření nákazy mezi členy křesťanského společenství se vyskytly třeba u baptistů v Georgii nebo evangelikálů v Kalifornii.

Federální vláda ve Švýcarsku vyhověla žádosti tamních náboženských představitelů a povolila konání veřejných bohoslužeb od příštího čtvrtka, o týden dříve, než se původně plánovalo. Podmínkou je, aby náboženské společnosti předložily koncept ochrany před šířením nákazy koronavirem. Zástupci křesťanských církví a židovské obce usilovaly o urychlení připraveného otevření chrámu, aby věřící mohli společně slavit letnice a židovský svátek šavuot, který připadá právě na příští čtvrtek.

zdroj: Kathpress, ČTK, Kipa

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony