Církev na Slovensku se za kajícníky vydala na nádraží

Církev na Slovensku se za kajícníky vydala na nádraží
16. dubna 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Vedení Košické eparchie se rozhodlo lidem poskytnout co nejširší možnost přiblížení se Bohu. Do dnešního večera slovenští kněží poskytovali svátost smíření i na železniční stanici v Košicích. Speciální zpovědnici na tamním nádraží ve čtvrtek otevřel vladyka arcibiskup Cyril Vasil.

"Chtěli jsme být na blízku všem poutníkům, uprchlíkům z Ukrajiny, i těm, kteří neměli čas zajít do chrámu, ale pocítili potřebu se připravit na svátek radostného Zmrtvýchvstání," vysvětluje motiv iniciativy vladyka Vasil na facebooku eparchie. Během tří dnů se vyzpovídaly desítky kajícníků. "Kněží poskytovali svátost smíření po celou dobu otevřené místnosti, tedy třikrát, od čtvrtku do soboty, po čtyřech hodinách. Došlo i na delší zpovědi," přiblížil Proglasu Ján Fedorišin, který poskytl Proglasu fotografie. Možnost vyzpovídat se na nádraží v uplynulých dnech byla i v Bratislavě. "Kéž tato služba je znakem vzájemného hledání a vykročení jeden k druhému a společně směrem ke Kristu," zdůraznil ve videu vladyka Vasil.  

Ján Fedorišin_vladyka

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta pro flétnu a basso continuo g moll - Allegro ma non troppo; Autor: Richter František Xaver; Sóla: Válek Jiří - flétna, Knoblochová Monika - cembalo, Nouzovský Petr - violoncello
02:00Za 5 pět
02:46Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Varhanní hudba
05:30Písničky pro sváteční...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony