Chtěl bych rozšířit nabídku celonárodních aktivit pro věřící studenty, říká nový prezident VKH ČR

Chtěl bych rozšířit nabídku celonárodních aktivit pro věřící studenty, říká nový prezident VKH ČR
11. května 2022 Události Autor: Eva Svobodová

Vysokoškolské katolické hnutí Česká republika si o uplynulém víkendu zvolilo nového prezidenta. Od 1. června bude tuto funkci po dva roky zastávat doktorand na právnické fakultě Univerzity Karlovy a ekonom Jakub Kvapilík. Proglasu vysvětlil, jaké jsou jeho vize ve vedení organizace, jež zastřešuje společenství věřících studentů v jednotlivých univerzitních městech.

„Chtěl bych navázat na úspěšné předchozí prezidentství Martina Krále, který stabilizoval a z mého pohledu zkonsolidoval fungování VKH ČR. Na to bych chtěl navázat, aby fungovalo dobře po organizační stránce a bylo oporou místním VKH,“ řekl Kvapilík. Ty fungují v sedmi českých a moravských univerzitních městech, kde jeho členové spolupracují s místním studentským kaplanem a pořádají různé duchovní, kulturní i společenské akce. „Zkrátka pomáhají ostatním studentům růst ve víře a vzájemně se sdílet,“ řekl také s tím, že celonárodní VKH dává místním organizacím prostor vzájemně se poznávat a sdílet postřehy.

Sám by se v následujících dvou letech více zaměřil na pořádání více akcí na celonárodní úrovni, právě v tom vidí podle svých slov potenciál. „Líbilo by se mi, kdy by se zvládlo přetavit v organizaci, o níž studenti vědí, že pořádá různé akce, jichž se mohou zúčastnit, a rozšiřuje nabídku duchovního programu pro všechny studenty v Česku,“ vysvětlil Jakub Kvapilík.

A co plánuje nový prezident VKH Česká republika na nejbližší období? „V létě čekám nějaké strategické uvažování o tom, jak věci nastavit, aby VKH fungovalo dobře. Na podzim bych se pak chtěl podívat do jednotlivých studentských měst a zjistit, jak místní VKH žijí a fungují. Taky bych rád navázal osobní vztahy. Těch spolků je sedm a vždy to funguje lépe, když se lidé znají osobně,“ dodal Jakub Kvapilík.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony