Chceme přivést mladé k četbě Písma, klade si za cíl nové křesťanské nakladatelství

Chceme přivést mladé k četbě Písma, klade si za cíl nové křesťanské nakladatelství
19. dubna 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nové křesťanské nakladatelství v současné době vzniká v Táboře. Jmenuje se Hisland, v překladu Jeho země. Cílem projektu podle zakladatelky Blanky Ježkové je, aby jeho produkty děti přiváděly k úžasu a radosti ze setkání se svým Stvořitelem. Prvním počinem je tvořivý sešit pro dívky s názvem Boží wifina a tvůrci chystají i podobný deník pro kluky. Konají se také online setkání mládeže, kde se jednotlivá témata a rubriky probírají.

"Je to tak trošku moje osobní reakce na čas pandemie, během kterého jsem prožila, že bychom našim dětem měli prezentovat křesťanství pro ně srozumitelným jazykem a hlavně atraktivně. Vnímám, že křesťanské knihy pro děti, materiály pro různé dětské skupiny v církvích apod. jsou svým zpracováním a hlavně grafikou dost zastaralé a že náš Bůh je Stvořitel, je krásný… a věci, které ho prezentují by tedy také měly být krásné a také moderní," prozradila Proglasu autorka a zakladatelka nakladatelství Blanka Ježková, která již pracovala v dětském nakladatelství a uvědomila si, že chce dělat to samé, ale pro Boha. 

Název Hisland má vystihovat takový Boží Disneyland na zemi. "Chceme, aby to bylo logo_hisland místo, kde děti budou opravdu žasnout a budou se setkávat se svým Stvořitelem. A jestli Hisland zůstane jen u papírenských produktů - uvidíme. Projektů a nápadů máme hodně," naznačila.

Prvním produktem je tvořivý sešítek pro mladé slečny (ve věku cca 10-15 let). Jmenuje se Boží wifina a jsou v něm různé tvořivé stránky, např. deník vděčnosti, stránka, kde se oblíbený biblický verš píše krasopísmem. Součástí jsou i různé výzvy a challenge – např. i čtenářská výzva, kde si holky přečtou celé Lukášovo evangelium. "Snažili jsme se o vytvoření deníčku, který bude lákavý a bude motivovat dívky do čtení Bible. To je náš cíl. Fajn je, že si deníček může vyplňovat každá slečna doma sama, ale výborně funguje i jako materiál pro dívčí skupinky,"  poznamenala Ježková a dodala, že asi ve třiceti městech po celé ČR (a i na Slovensku) se rozjely i teď během covidu online skupinky, kde tento materiál používají.

Pracovníci nakladatelství Hisland právě dokončují obdobný sešit pro kluky s tematikou survivalu (tedy přežití v přírodě).

Foto: archiv