Charita ČR pro Bangladéš

21. listopadu 2007 Události Autor: Kateřina Vitouchová

Charita Česká republika zřídila sbírkové konto na pomoc obětem ničivého cyklonu Sidr, který 15. listopadu zasáhl pobřeží Bangladéše. Zahynulo kolem 3500 lidí. Číslo účtu: 22770022/0800 (u České spořitelny), variabilní symbol: 152. K mezinárodní solidaritě se strádajícími Bangladéšany vybídl v neděli Svatý otec Benedikt XVI. Veřejnou sbírku pořádá i o.p.s. Člověk v tísni.

Naše katolická charita uvolnila ze svých humanitárních rezerv 3 000 dolarů (asi 55 000 Kč) na okamžitou pomoc pro partnerskou Caritas Bangladesh. Její pracovníci začali už den po katastrofě distribuovat potraviny v okrese Barisal a distribuční síť nadále rozšiřují. Pomoc do oblasti chystá i síť Caritas Internationalis, která sdružuje národní katolické charity celého světa a jejíž je Charita ČR členem.

Papež Benedikt XVI. po modlitbě Anděl Páně v neděli 18. listopadu řekl: „V minulých dnech postihl jih Bangladéše úděsný cyklón a způsobil mnoho ztrát na životech a těžké škody. Znovu vyjadřuji svou hlubokou soustrast rodinám a celému národu, jež mi je drahý, a vyzývám k mezinárodní solidaritě, která se už dala do pohybu, aby pomohla čelit nezbytným potřebám. Vybízím k uskutečnění všeho, co může těmto tak těžce zkoušeným bratřím pomoci. Stálý pozorovatel Vatikánu při OSN arcibiskup Celestino Migliore tento týden apeloval na světovou organizaci, aby pomohla s koordinací humanitárních programů při odstraňování následků katastrof, jako je bangladéšská.

Veřejnou sbírku vyhlásila i společnost Člověk v tísni. Přispět lze dárcovskou textovou zprávou z mobilního telefonu ve tvaru DMS SOS BANGLADES na číslo 87777, nebo na bankovním převodem na konto sbírky SOS Bangladéš: 99 37 99 37/0300 (u ČSOB). Z vlastního humanitárního fondu Klubu přátel Člověka v tísni společnost uvolnila půl milionu korun.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony