Česko prožije „24 hodin pro Pána“

Česko prožije „24 hodin pro Pána“
8. března 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

V pátek a v sobotu 9. a 10. března 2018 proběhne postní iniciativa 24 hodin pro Pána. Papež František vyzývá k tomu, aby byl v každé diecézi otevřen alespoň jeden kostel, kde bude možné přijmout svátost smíření nebo se pomodlit před vystavenou eucharistií.

Přehled otevřených kostelů ve všech diecézích nabízí web církev.cz. Například v pražské arcidiecézi bude po 24 hodin nepřetržitě otevřen kostel Panny Marie Sněžné na Jungmanově náměstí od pátečních 18 hodin.

„Nemám žádná přehnaná očekávání. Myslím si, že je to takový hezký počin, noc prožít s Pánem Ježíšem, mít dveře otevřené. Vím, že tady v centru Prahy se pohybuje mnoho lidí, kteří nějakým způsobem něco hledají, po něčem touží. Myslím, že to by byl jeden z nejhezčích výsledků, kdyby Pán někoho oslovil skrze tuto akci a on se tím mohl navrátit k Bohu, najít se, zlepšit svou situaci, v které se nachází“, řekl kaplan kostel Panny Marie Sněžné P. Bonaventura Ondřej Čapek. „Každopádně velký smysl má i ta celonoční modlitba, ta stráž před Eucharistií. To je každopádně hezká věc, i kdyby se tam nic dalšího viditelného nestalo“, dodal Čapek.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony