Indický biskup z projektu Adopce na dálku navštívil Česko

Indický biskup z projektu Adopce na dálku navštívil Česko
29. dubna 2023 Události Autor: Anežka Hlávková

AKTUALIZOVÁNO Biskup Derek Fernandes z Indie (oblasti Belgaum ve státě Karnataka) strávil uplynulý týden u nás. S podporovateli znevýhodněných indických školáků se setkal po necelých čtyřech letech v Hradci Králové, v Náchodě, Opočně nebo Kutné Hoře. Návštěvu končí dnes odpoledne v Sebranicích u Litomyšle. Po besedě bude v kostele svatého Mikuláše sloužit mši svatou s královéhradeckým biskupem Janem Vokálem. Na Proglasu jsme hovořili s vedoucím projektu Adopce na dálku v královéhradecké diecézi Vojtěchem Homolkou a s ředitelkou diecézní charity Anetou Maclovou. 

Derek Fernandes patří mezi indické partnery projektu Adopce na dálku hradecké Diecézní charity. „Pan biskup může osobně poděkovat všem dárcům, které tady potká. Může jim říct a ukázat na fotografiích či videích, jak konkrétně jejich příspěvky pomáhají. Jak se situace například za posledních 20 let změnila. Je to povzbuzení k další podpoře. Věříme, že se nám v tomto týdnu podaří oslovit nové zájemce, kteří budou podporovat vzdělávání indických dětí,“ řekl Proglasu Vojtěch Homolka, vedoucí projektu Adopce na dálku v Diecézní charitě Hradec Králové. Její dobrodinci pomohli od roku 2000 k lepšímu vzdělání už téměř sedmi tisícům indických dětí. 

Co všechno u nás v minulých dnech biskup prožil a s kým se setkal? Jak se zapojit do charitní Adopce na dálku? Dozvíte se ze záznamu rozhovoru, který připravil Martin Weisbauer a ve vysílání vedla Adriana Růžičková: 

 

Dnes česká cesta biskupa Fernandese končí. O shrnutí jsme požádali ředitelku Diecézní charity Hradec Králové Anetu Maclovou. Otázky kladla Kristina Kubačková: