Českým biskupům přednáší americká paulínka o světě digitálních medií

Českým biskupům přednáší americká paulínka o světě digitálních medií
23. ledna 2023 Události Autor: Lucie Švestková

Na návštěvě Česka je řeholnice Rose Pacatte ze Spojených států amerických - členka kongregace Dcer svatého Pavla, spoluzakladatelka a ředitelka Paulínského centra mediálních studií. Různým skupinám lidí nabízí přednášky a vzdělávací programy o evangelizaci v digitálním věku.

Specialistka na mediální vzdělávání a také uznávaná filmová kritička si na dnešek připravila studijní odpoledne pro české a moravské biskupy, kteří se v Arcibiskupském paláci v Praze na Hradčanech právě účastní třídenního plenárního zasedání České biskupské konference. "Pozvali jsme ji do Čech, aby nám pomohla nebo ukázala, jak skrze média můžeme víru předávat dál, ale také jak se můžeme lépe zaměřit na to, jak nám média předávají určité poselství a jak být více pozorní k tomu, jak média komunikují určité zprávy," vysvětlila Proglasu paulínka Andrea Hýblová, která americkou odbornici pozvala do Česka. Setkat se s ní můžou i zájemci z řad veřejnosti. Například zítra (24. 1.) večer od půl osmé bude sestra Rose v Praze na Dominikánské 8 diskutovat s režisérem Václavem Kadrnkou a filmovým publicistou Lukášem Jirsou o duchovním přesahu ve filmech.

Více se dozvíte v rozhovoru s Andreou Hýbovou, který vedla Adriana Růžičková:

 

Další možnost k setkání, i online, bude ve čtvrtek 26. ledna od 18. hodiny na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy. V přednášce se zaměří na téma, které otevřela i s biskupy, a to VÍRA A VÝCHOVA V DIGITÁLNÍM SVĚTĚ. Zhlédnout ji bude možné i ze záznamu.

plakat_hyblova_msg_jarkao