Česká maltézská mládež udržuje kontakt se svými klienty přes Skype

Česká maltézská mládež udržuje kontakt se svými klienty přes Skype

I navzdory současné pandemii  zůstává spolek Česká maltézská mládež v pravidelném kontaktu se svými tělesně a duševně handicapovanými členy. 

Tento spolek, který sdružuje členy českého velkopřevorství a dobrovolníky z celého Česka, zajišťuje pro lidi s postižením volnočasové aktivity]. Protože nyní tento druh programu nemůže probíhat, setkávají se členové České maltézské mládeže dvakrát týdně  přes videokonferenci. “Pravidelně si voláme přes Skype. Hovoru se vždy účastní tak šestnáct lidí,  jak z řad dobrovolníků, tak i našich handicapovaných kamarádů. Společně vymýšlíme různé další aktivity. Snažíme se tímto způsobem o to, aby současná situace neměla negativní dopad na nás všechny. Díky těmto telefonátům se vzájemně udržujeme nad vodou a v dobré náladě,” vypráví předseda spolku Jakub Sivák.

Česká maltézská mládež svým klientům v současné době ale také nabízí zajištění nákupů a dalších potřeb, které se handicapovaným lidem v souvislosti s nynější koronavirovou krizí hůře obstarávají.

Kromě těchto služeb spolek také nabízí další formy pomoci související se současnou pandemií. “Nabídku naší pomoci v souvislosti s koronavirem jsme sdíleli na sociálních sítích. Na základě ní se na nás obrátili různé organizace. Nyní tak například zajišťujeme hlídání postižených dětí, aby jejich rodiče měli čas zajít si na nákup. Zapojili jsme se také do výroby jednorázových roušek určených pro pražskou nemocnici pod Petřínem. Naše dobrovolnice také pomáhala nemocnici v Motole.  Svážela pro ni krevní vzorky od pacientů, kteří jsou  po transplantaci. Ti se tak mohli vyhnout návštěvě zdravotnického zařízení, kde je zvýšená pravděpodobnost nákazy koronavirem,” popisuje konkrétní formy pomoci Jakub Sivák a dodává: “Máme radost, že doposud se nám podařilo pomoci všem, kteří nás o něco požádali. Také nám chodí nabídky od dobrovolníků, které se týkají hlavně krátkodobé výpomoci v souvislosti se současnou pandemií. My ale doufáme, že někteří z nich budou ochotní s námi dál pomáhat i po té, co koronavirová krize skončí.”

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony