Cena Duhové srdce 2019 čeká na své adepty

Cena Duhové srdce 2019 čeká na své adepty
8. ledna 2019 Události Autor: Hana Strašáková

Od září je spuštěno přihlašování vyučujících náboženství a katechety do ankety, kterou pořádá časopis Duha ve spolupráci s televizí NOE. Cena má odměnit nejoblíbenějšího učitele náboženství českých a moravských diecézí.

Na konci ledna končí možnost přihlašovat adepty na cenu Duhové srdce. Cílem soutěžní ankety je především vyhledat a ocenit práci konkrétních vyučujících, inspirovat a povzbudit ostatní vyučující v jejich práci a poukázat na hodnotu výuky náboženství a na hodnotu katecheze a jejich přínos pro vzdělávání a společnost obecně. Už čtvrtý ročník soutěže podporuje i Radio Proglas. Záštitu nad anketou převezme biskup Pavel Konzbul, předseda katechetické komise ČBK, který společně s vítězkou minulého ročníku Václavou Smejovou z Frýdlantu nad Ostravicí usedne také v porotě.

V minulém ročníku soutěže vyhrála katechetka Václava Smejlová z farnosti Frýdlant nad Oslavicí. „Paní Venda, jak jí tady u nás všichni říkají, nás má především moc ráda. Ve farnosti už vypomáhá celých 31 let. Učí náboženství děti od tří do jedenácti let a dělá vstupy do škol. Učit začala už v roce 1987 a od té doby jsou také díky ní u nás víkendy pro děti, příměstské tábory, živé betlémy nebo nedělní slůvka pro děti,“ charakterizovali učitelku náboženství její současní i bývalí žáci.

Navrhovat kandidáty do soutěžní ankety mohou pouze žáci navštěvující výuku náboženství, případně jejich rodiče. Přihlášky se podávají písemně do 31. ledna 2019 na adresu časopisu DUHA. Medailonky všech uchazečů pak budou k dispozici na stránkách časopisu www.mojeduha.cz, kde naleznete i podrobnější informace k podobě přihlášek a pravidla ankety.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony