Broumovské kostely se opět otevírají veřejnosti

Broumovské kostely se opět otevírají veřejnosti
3. července 2018 Události Autor: Martin Weisbauer

Už počtvrté dostávají lidé možnost prohlédnout si během letošních prázdnin unikátní sérii barokních kostelů skrytých v broumovských lesích.

Loni je navštívilo několik stovek lidí, letos by si pořadatelé přáli alespoň tisícovou návštěvnost. Zatím si kostely mohli prohlédnout jen ti, kdo chodí na mše svaté a široké veřejnosti tak jejich kouzlo unikalo. Broumovsko se stává stále vyhledávanější lokalitou, a ačkoliv ještě nedošlo k plánovanému zápisu na seznam kulturního dědictví UNESCO, Broumovsko už je doporučováno různými turistickými servery i zahraničními průvodci.

Více nám řekl europoslanec Tomáš Zdechovský z Hradce Králové (KDU-ČSL), který akci udělil záštitu a dlouhodobě oblasti pomáhá:

„Návštěvníky na Broumovsku bude čekat obrovský zážitek v tom, že si budou moci prohlédnout kostely, které vytvořil architekt Diezenhofer. V úterý a v sobotu jsou tyto kostely vždy otevřeny na 2 hodiny a bude tam i průvodce, který ukáže v jakém jsou kostely stavu a provede je samotnými kostely. Sbírka, za dva měsíce prázdnin, kdy budou kostely otevřeny, půjde na financování částky 42 mil. Kč na opravy dvou z 9 kostelů, které jsou v současné době v havarijním stavu a výrazně pomohou zachránit toto kulturní dědictví“.

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert Es-dur pro klarinet a orchestr op. 36 - Adagio; Autor: Kramář František Vincenc; Dirigent: Caeyers Jan; Sóla: Boeykens Walter - klarinet; Soubor: Nový belgický komorní orchestr
12:40Střípek poezie
12:45Hudební siesta – 2. část
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Nedělní pohádka
14:21Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony