Brno vyznamenalo 14 osobností včetně jezuity Josefa Koláčka

22. ledna 2013 Události Autor: Mariana Ambrožová

Na Nové radnici v Brně se dnes uskutečnilo slavnostní udílení městských cen. Mezi 14 laureáty byl kromě sociologa Iva Možného či bývalých reprezentantů v kolové Jana a Jindřicha Pospíšilových také dlouholetý vedoucí české sekce Radia Vatikán, publicista a překladatel pater Josef Koláček.

14 laureátů ceny města Brna vstoupilo do Sněmovního sálu Nové radnice v jihomoravské metropoli za zvuku fanfár. Hned na úvod všechny přítomné pozdravil primátor Roman Onderka, který oceněným vyjádřil úctu, respekt a vděčnost jménem všech občanů města Brna.
Brněnští zastupitelé v prosinci loňského roku rozhodli o udělení ceny 14 osobnostem ve 13 kategoriích. Jedno z vyznamenání dostala dvojice bratrů Jana a Jindřicha Pospíšilových, kteří dosáhli světových úspěchů v kolové. Dále brněnští radní udělili cenu například zakladateli a prvnímu děkanovi Fakulty sociálních studií v Brně sociologovi Ivu Možnému a dalším osobnostem z oblasti vědy, techniky či kultury.
Mezi laureáty ceny města Brna za minulý rok byl také dlouholetý vedoucí české sekce Radia Vatikán, publicista a překladatel pater Josef Koláček. Brněnský rodák a člen Tovaryšstva Ježíšova za svou činnost už v minulosti získal pamětní medaili České biskupské konference nebo ocenění brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho za obětavou kněžskou službu.

„Je to veliká čest, když občané ateisti obdivují, co se stalo v Římě a v literatuře. Oni o tom většinou nevěděli, ale najednou objevili, že toto je dílo člověka z Brna,“ uvedl laureát ceny města Brna pro rok 2012 pater Josef Koláček. Udílení vyznamenání sledovala také řada jeho příznivců a spolubratrů, například nově zvolený provinciál řádu jezuitů Josef Stuchlý: „Ocenění města Brna je velké ocenění a otec Koláček se tak řadí k osobnostem začínaje Mendlem a konče Koláčkem.“

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony