Brněnské knihkupectví Cesta soutěží v projektu Výloha roku

Brněnské knihkupectví Cesta soutěží v projektu Výloha roku
22. září 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Jana Ferbyová, zaměstnankyně nakladatelství a knihkupectví Cesta, dnes Proglasu představila soutěž Výloha roku, do kterého se zapojili. Hlasovat pro jejich unikátní výlohu je možné až do 16. října na webové adrese vyloharoku.cz.

Do projektu Výloha roku se zapojilo brněnské nakladatelství a knihkupectví Cesta. K vidění je v současnosti speciální výloha knihkupectví na Rašínově ulici v Brně. „Projekt Výloha roku spočívá v tom, že je osloveno 10 brněnských menších firem a k nim je přiděleno 10 designerů. Firmy jim pak sdělí nějaké své myšlenky či představy, které by rádi do výlohy nějak zakomponovali. Následně designér přetvoří tuto ideu v hmatatelnou podobu,“ vysvětlila formát projektu zaměstnankyně brněnského knihkupectví a nakladatelství Cesta.

Knihkupkyně prozradila i něco málo o tom, jak výloha Cesty vypadá: „Naše výloha je minimalistického rázu. Jejím hlavním úkolem je přilákat pozornost kolemjdoucích,“ komentovala Jana Ferbyová a dodala, že prozradí jen tolik, že „hlavním motivem výlohy je nová kniha Marka Orko Váchy s názvem Selfíčka.“ Pokud ji ale lidé chtějí vidět, mají se přijít na výlohu podívat osobně, žertovně dodala knihkupkyně.

Hlasování probíhá v těchto dnech a to až do 16. října na adrese vyloharoku.cz.

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro housle a orchestr A dur D 90 - Allegro assai; Autor: Tartini Giuseppe; Dirigent: Vashegyi György; Sóla: Paulik László - housle
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony