Boží požehnání, útěchu, sílu a pokoj přeje papež František Iráčanům po požáru v nemocnici

Boží požehnání, útěchu, sílu a pokoj přeje papež František Iráčanům po požáru v nemocnici
13. července 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Papež František v telegramu adresovaném do rukou apoštolského nuncia v Iráku vyjadřuje soustrast obětem pondělního požáru na covidovém oddělení nemocnice al-Hussein v Násiríji na jihu země. Svatý otec město navštívil v březnu tohoto roku.

Papež ujistil Iráčany o své blízkosti všem postiženým. „V hlubokém zarmoucení se modlím zejména za oběti a útěchu pro jejich rodiny a přátele, kteří truchlí nad jejich ztrátou,“ cituje papežova slova server Vatican News. V závěru telegramu vyprošuje František „Boží požehnání, sílu a pokoj všem pacientům, zaměstnancům a pečovatelům“ kliniky al-Hussein v Násiríji.

V reakci na požár, který si vyžádal na devět desítek lidských životů, vyzval vlivný irácký šíitský duchovní Muktada Sadr k potrestání viníků. Agentura Kathpress dodává, že předseda irácké vlády Mustafa Al-Kadhimi údajně nařídil zatčení ředitele kliniky.

Při podobné tragédii na jaře v Bagdádu zemřelo 80 lidí. Tehdy kvůli tomu rezignoval ministr zdravotnictví Hasan Tamímí. V obou případech se za příčinu požáru považuje nedodržení základních bezpečnostních předpisů a zastaralé vybavení, kvůli kterým v obou nemocnicích vybuchly nádrže s kyslíkem.

Zdroj: ČTK, Vatican News, Kathpress

foto: ©Mazur/catholicnews.org.uk/CC BY-NC-ND 2.0

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony