Boko Haram podle nigérijského arcibiskupa rozšiřuje cíle

2. prosince 2014 Události Autor: Filip Breindl

Islamisté z teroristické skupiny Boko Haram se svými posledními útoky v severní Nigérii snaží zastrašit umírněné muslimy. O ně rozšířili své dosavadní cíle – křesťanské objekty, školy či policii a vojsko, sdělil agentuře Fides arcibiskup z Josu Ignatius Kaigama.

Poukázal na napadení mešity ve městě Kano s desítkami obětí. Podle něj mířilo proti místnímu emírovi, který muslimské věřící nabádal, aby se radikálům postavili se zbraní. „Většina z vůdců islámské komunity se dosud zdráhají zaujmout pevný postoj proti Boko Haram kvůli obavám z krvavých represálií. Snaha skoncovat s násilím musí být na straně všech Nigérijců,“ konstatoval arcibiskup Kaigama. Po pátečním útoku na mešitu došlo k několika atentátům o víkendu a v pondělí, kdy sebevražední útočníci odpálili výbušninu na tržišti v Maiduguri a zabili zřejmě desítky lidí.

NyníModlitba růžence (slavný)
Píseň: Panis angelicus (Andělský chléb) (1996); Interpret: Carreras José; Album: Carreras José: Passion
18:35Večerní proud
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí
20:00Zprávy
20:05Písně
20:15Radioreport

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony