Bohoslužba za oběti vánoční nehody u Samotišek

4. února 2008 Události Autor: Filip Breindl

Cesta na půlnoční mši v bazilice na Svatém Kopečku skončila smrtí čtyř mladých lidí. Jejich památku spolu s pozůstalými a záchranáři připomněli i členové Psychosociálního intervenčního týmu (dobrovolníci, kteří se starají o lidské doprovázení a podporu lidí v tíživé situaci).

Více než stovka lidí se zúčastnila nedělní ekumenické bohoslužby za oběti tragické dopravní nehody během cesty na půlnoční mši, při které na Olomoucku zahynuli čtyři mladí lidé. Modlitební setkání proběhlo na Svatém Kopečku – právě sem o Štědrém večeru mířila posádka dvou vozidel z Bystročic, k nehodě došlo u Samotišek. Ekumenickou bohoslužbu uspořádali místní duchovní a Psychosociální intervenční tým. Jeden z pořadatelů Martin Jániš Proglasu řekl, že cílem duchovní akce byla vzpomínka na zemřelé, poděkování záchranářům i posila všech pomocí modlitby. Na bohoslužbě byl například bystročický farář Antonín Basler a také hasiči, kteří u tragické nehody zasahovali.

NyníKřesťan a svět
Skladba: Velká sonáta op. 85 - Allegretto espressivo; Autor: Giuliani Mauro; Sóla: Jurkovič Miloš - flétna, Zsapka Jozef - kytara
02:26Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně
05:27Myšlenka na den

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony