Biskupové požehnali mladým věřícím k pobytu v Krakově

Biskupové požehnali mladým věřícím k pobytu v Krakově
20. července 2016 Události Autor: Filip Breindl

Několik stovek mladých katolíků z Česka dnes odjíždí do různých míst Polska, kde začíná přípravný duchovní program před Světovým setkáním mládeže v Krakově. Toho se zúčastní papež František a z České republiky celkem přijede kolem šesti tisíc lidí. Požehnání na cestu dnes od svých biskupů dostali odjíždějící poutníci v Brně a Ostravě.

"Člověk vzpomíná na ta předchozí setkání a vždycky je to úžasný zážitek. Přeji ho i vám," řekl biskup František Václav Lobkowicz v ostravském kostele Svatého Ducha. Dodal, že zatím neví, zda mu zdravotní stav umožní připojit se k programu v Krakově: "Zatím si ještě na knoflících počítám, zda pojedu nebo nepojedu, ještě jsme k výsledku nedošli. Ale je jinak krásné, že v našem společenství církve se můžeme setkávat i na dálku, i když se navzájem nevidíme, ale víme o sobě a umíme se navzájem za sebe modlit," řekl biskup Lobkowicz, který mladé lidi vyzval k tomu, aby při bohoslužbě odevzdali zbytečnou duchovní zátěž - důsledky vlastní hříšnosti.

"Jdou vstříc dobrodružství, dobrodružství k tomu, aby se setkali s Kristem," poznamenal na adresu poutníků brněnský biskup Vojtěch Cikrle, který sloužil dopolední mši svatou v katedrále na Petrově. Z brněnské diecéze vyráží kolem 800 účastníků. "Požehnal jsem všem a vlastně i sám sobě, protože jedu taky," řekl biskup Vojtěch, který popsal svá očekávání: "Nejvíc se těším na to, že bude čas hovořit s mladými lidmi. Vždycky je radost i starost, jak těmto lidem poskytnout to, co hledají, a jakými cestami, protože ty se mění. Vždycky se modlím za jejich rodiče a za to, aby tam, kde poznávají partu stejných lidí, měli radost z toho, že patří do větší rodiny." 

"Balili jsme se v rychlosti, snad máme všechno," shodli se před cestou do Polska účastníci světového setkání Tomáš, Týna a Karel z brněnské diecéze. "Je to setkání nejblíž České republice za poslední řadu let a myslím, že to může být veliký duchovní zážitek, kde mohu potkat spoustu zajímavých lidí. Davů se nebojím, těším se na ně," řekla Týna, která se podle svých slov v rámci přípravy seznámila s obsahem poselství papeže Františka k Roku milosrdenství.