Biskupové Burkiny Faso kritizují nezájem Západu o zabíjení křesťanů v zemi

Biskupové Burkiny Faso kritizují nezájem Západu o zabíjení křesťanů v zemi
9. prosince 2019 Události Autor: Kristýna Fuksová

„Pronásledování křesťanů pokračuje. Měsíce se snažíme informovat o stavu v Burkině Faso, ale nikdo nás neposlouchá,“ uvádí biskupové západoafrického státu. Od začátku roku podle papežské nadace Aid to the Church in Need (Církev v nouzi) tam zabili pro víru přes 60 křesťanů. Biskupům vadí nezájem západního světa.

Biskup Justin Kientega ze severní části Burkiny Faso tvrdí, že pachatelé násilí na věřících chtějí hlavně vyvolat strach v obětech. A to mnohdy proto, že chtějí získat jejich půdu a majetek. „Po útocích mnozí křesťané upustili své domovy a nyní tady máme tisíce vnitřně vysídlených lidí, o které se musí církev postarat,“ řekl Kientega s tím, že v zemi trvá islamistická kampaň. „Jejich cílem je vyprovokovat konflikt mezi náboženstvími v zemi, kde křesťané a muslimové dlouho žili v míru,“ dodal biskup z Ouahigouyi. Problém teroru na křesťanech probírali zástupci biskupských konferencí Burkiny Faso, Nigeru, Mali, Ghany a Pobřeží slonoviny na společném zasedání. Zajímalo je, jak je možné, že přestože Západ o náboženském násilí v zemi ví, nijak jej nereflektuje. „Očividně mnohé západní země mají na pokračování útoků zájem,“ myslí si Kientega. Hrozba násilí podle něj omezuje práci samotné církve v Burkině Faso, protože kněží mohou jen stěží cestovat po zemi za lidmi na vesnice.

Poslední zaznamenaný útok na křesťany v Burkině Faso se odehrál v neděli 3. prosince. Teroristé napadli protestantskou bohoslužbu na západě země a zabili 14 věřících.

zdroj: ACN

NyníKřesťanské písně
Píseň: Sancta Dei Genitrix (2009); Interpret: Royal Philharmonic Orchestra, Philharmonic Academy of Rome, Benedict XVI; Album: Benedict XVI: Alma mater
21:30Čtení na pokračování
22:00Z regionálních studií
22:30Noční cukrárna
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony