Biskup Malý: "Vytrvejme, nedejme se obelhávat a manipulovat."

Biskup Malý: "Vytrvejme, nedejme se obelhávat a manipulovat."
21. května 2019 Události Autor: Alžběta Havlová

padesát tisíc dnes demonstrovalo na Václavském náměstí za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Protesty už čtvrtý týden po sobě pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii.

Účastníci kromě odchodu Benešové žádají také přijetí takových opatření, aby byla zajištěna nezávislost justice. Premiér Andrej Babiš a Benešová ale odmítají, že by byla v ohrožení.  Předseda organizujícího spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář vyzval předsedu vlády k televiznímu duelu. Při nesplnění podmínek mají protesty pokračovat i příští dva úterky.

Na demonstraci promluvil například hokejista Dominik Hašek, zpěvák Tomáš Klus a biskup Václav Malý: "Je třeba, abychom vytrvali v tomto úsilí pokorným a noblesním způsobem, protože ten je přesvědčivý a autentický. Spravedlnost znamená, že dovedeme rozlišit také pravdu od lži," řekl biskup a dodal: "Nikoho nechci přesvědčovat, ale myslím, že je důležité, abychom tomuto shromáždění dali také vertikálu. Dovolte mi velmi krátkou modlitbu.

Dobrý Bože, proměňuj naše srdce i mysl, abychom byli citlivější vůči pravdě a vůči spravedlnosti. A daruj, abychom se stále více stávali autentickými a pokornými demokraty. Amen.

A vytrvejme," dodal biskup Václav Malý: "Nedejme se obelhávat, nedejme se manipulovat."

Demonstrace se účastnilo až 50 tisíc lidí.

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony