Bílá sobota 2022: očekávané události

Bílá sobota 2022: očekávané události
16. dubna 2022 Události, Velikonoce Autor: Filip Breindl

Vybíráme z událostí očekávaných v sobotu 16. dubna, která vyvrcholí velikonoční oslavou.

Večer se na celém světě uskuteční oslavy Kristova vzkříšení, pro západní křesťany začínají Velikonoce. Papež František bude slavit noční liturgii ve vatikánské bazilice. Radostný velikonoční chvalozpěv zde zazpívá jáhen Jan Slepička, rodák z Ostravy.

Vigilii Bílé soboty spojenou s křtem dospělých budou mít také četné tuzemské kostely a katedrály. Například v brněnské diecézi přijme křest více než sto katechumenů.

Během velikonoční vigilie v Českém Krumlově se zase o půl desáté večer rozezní zvony ve městě i na zámku. Dopoledne v Krumlově začne vodácká sezóna symbolickým odemčením Vltavy.

Setkání u památníku místního rodáka, kardinála Tomáše Špidlíka, se ve výroční den jeho úmrtí koná v jihomoravských Boskovicích. Pieta začne ve 14 hodin, pořádá ji orelská jednota a senátorka Jaromíra Vítková.

V hradní kapli na Bezdězu na Českolipsku vystaví vzácné dřevořezby z bezdězské křížové cesty.

V Hradci Králové se uskuteční komentovaná prohlídka dřevěného kostela sv. Mikuláše v Jiráskových sadech, který pochází původně z východního Slovenska.

V pražském chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně zazní večer hudba Johanna Sebastiana Bacha v podání varhan a vokálního uskupení Ensemble Guillaume.

Emeritní papež Benedikt XVI. se dožívá 95 let, veřejná oslava se neplánuje.

NyníPísně
Píseň: So le sorbe e le nespole amare (2021); Interpret: Benner Bryan - zpěv, kytara, Fuksa Václav - kytara; Album: Benner Bryan, Fuksa Václav: Li Pisce Zompano!
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo
06:25Ranní proud