Andělské kempy: děti vězněných rodičů potřebují obklopit láskou možná víc

Andělské kempy: děti vězněných rodičů potřebují obklopit láskou možná víc
26. července 2022 Události Autor: Anežka Hlávková

První turnus Andělského kempu od neděle probíhá v Jeseníkách, další se uskuteční v Krkonoších v druhém srpnovém týdnu. Celkem se na ně sjede 84 dětí. Andělské kempy pořádá nezisková organizace Mezinárodní vězeňské společenství.

„Název znamená, že tábor pořádáme pro děti, které potřebují možná obklopit láskou ještě víc než jiné děti. I když to potřebuje každé dítě. Ale tady se jedná o děti, které mají mámu, tátu nebo někdy i oba rodiče ve vězení. A jsou to děti, které jsou vlastně také obětí toho trestného činu, který se stal, ale není jim u nás věnovaná žádná specifická péče. Proto se Mezinárodní vězeňské společenství do pečování o tyto děti pustilo, včetně toho, že jim v létě věnujeme čas. A to specificky, protože máme na těch 84 dětí asi 45 vedoucích. Proto je možné se dětem velmi individuálně věnovat a pomáhat jim,“ vysvětlila Gabriela Kabátová, ředitelka Mezinárodního vězeňského společenství.

„Děti říkají, že je to první místo, kde si mohou mezi sebou povídat o tom, co se jim stalo. A nemusí tajit, že táta nebo máma jsou ve vězení. Tady jsou na tom všichni stejně. My jsme celý týden pojali jako jeden díl Narnie – Plavba jitřního poutníka. A první večer děti prošly obrazem do Narnie a potom jsme je pasovali na námořníky. Proto jsme teď všichni na jedné lodi. Dnešní téma je Být sám sebou,“ prozradila z programu Gabriela Kabátová. Jak se dále děti na Andělském kempu mají, jakou mají tábory historii a čemu dalšímu se Mezinárodní vězeňské společenství věnuje, vypověděla v rozhovoru s moderátorkou Alenou Šedivou. Můžete si ho poslechnout celý: