Alianční týden modliteb poukazuje na blízkost a intimitu

Alianční týden modliteb poukazuje na blízkost a intimitu
11. ledna 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

První lednové týdny jsou tradičně spojeny s modlitbami za jednotu křesťanů. Od 11. až do neděle 17. ledna 2021 se koná tzv. Alianční týden modliteb různých křesťanských denominací, na který 18. ledna naváže Týden modliteb za jednotu křesťanů.

Alianční týden modliteb letos nese název Tváří v tvář a věnuje se právě tváři jako důležitému biblickému motivu spojenému s tématy blízkosti, přítomnosti, bezprostřednosti, hledání a vztahu. "Při stanovování letošního motta jsme se shodli, že chceme reflektovat, co lidé nyní prožívají: to, že se upozadilo setkávání tváří v tvář a tato intimita kontaktů jim chybí," přiblížila Proglasu okolnosti volby letošního tématu modlitebního týdne ředitelka České evangelikální aliance Jana Macková. "Z Bible jsme proto vybrali úryvky, kde se téma tváře vyskytuje," doplnila.

Modlitební shromáždění nad jednotlivými tématy pořádaná v Českých Budějovicích lze sledovat prostřednictvím programu Skype.

bcb_ekumenicky-tyden-obrazek

V Ostravě týden uzavře bohoslužba, která bude 17. ledna v 18 hodin přenášena z modlitebny tamního Křesťanského společenství. Lze se jí účastnit na tomto odkazu.

NyníVonička pro milovníky...
Písnička: Veselo i vážne; Sóla: Gorušová Jana, Ciprich Jozef; Soubor: Maguranka; CD: Okolo Turca
11:00Barvínek
11:45Písně
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
12:40Střípek poezie

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony