Africké křesťany postihly v jeden den požár i zřícení kostela

Africké křesťany postihly v jeden den požár i zřícení kostela
13. ledna 2022 Události Autor: Jana Kuklová

Nejméně dvě děti a jedna žena zemřeli při zřícení nového kostela v Nigérii. Dalších 11 lidí utrpělo zranění. 

Kostel se zřítil v úterý večer při bohoslužbě ve městě Asaba, které je správním střediskem nigerijského státu Delta. Záchranáři vyprostili 18 přeživších, včetně několika dětí.  Co zřícení budovy způsobilo, zatím není jasné. V nejlidnatější africké zemi, kde se nedostatečně vymáhají stavební předpisy, jsou kolapsy budov časté. V listopadu si zřícení rozestavěného mrakodrapu v nigerijském městě Lagos vyžádalo životy 40 lidí.

Ve stejný den postihlo africké křesťany další neštěstí. Silný požár, podle úřadů neúmyslně založený, v uprchlickém táboře Galileo spravovaném katolickou církví ve Středoafrické republice zničil kolem 1500 přístřešků a 25 osob skončilo v nemocnici. Téměř pět tisíc lidí tak přišlo o střechu nad hlavou. Jedná se především o obyvatele provincie Basse-kotto vysídlené v důsledku nepokojů. Středoafrická republika se potýká s občanskou válkou, která vyhnala z domovů téměř milion a půl lidí. Katolická církev se o řadu vnitřních uprchlíků stará, tábor Galileo vznikl v sousedství katedrály Božského Srdce Páně ve městě Alindao asi 500 kilometrů východně od hlavního města Bangui.

Zdroj: Fides, ČTK

 

NyníHudební siesta
Skladba: Symfonie C dur opus 11 (1790) - Larghetto con motto.Affertuoso; Autor: Vranický Pavel; Dirigent: Gregor Bohumil; Soubor: Dvořákův komorní orchestr
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
16:00Za 5 pět