Exerciční dům v Kolínském klášteře zachránily peníze z veřejné sbírky

Exerciční dům v Kolínském klášteře zachránily peníze z veřejné sbírky
21. května 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Exercičnímu domu v  Kolínském klášteře hrozil zánik, po úspěšné sbírce ale bude pokračovat. 

Tovaryšstvo Ježíšovo, které si objekt pronajímalo od kapucínů, se rozhodlo místo z finančních důvodů opustit. Komunita příznivců ignaciánských exercicií proto založila Centrum spirituality a duchovních cvičení se záměrem navázat na program pořádaný jezuity. Na portálu darujeme.cz se podařilo vybrat potřebné peníze na  nejnutnější opravy objektu. Duchovní cvičení tak budou probíhat i toto léto a pořadatelé vypisují nové termíny také na podzimní měsíce. 

Ve sbírce na webové platformě darujme.cz se během 28 hodin podařilo shromáždit půl milionu korun. “Jsme nadšení z toho, jak rychle se peníze podařilo vybrat, ale také z komentářů, které lidé ke svým darům připojili. Vyplývá z nich, že Kolínský klášter je pro mnoho lidí důležitý a hraje v jejich životě podstatnou roli. Těší nás, že lidé na něj neváhali přispět ani v této těžké době,” zhodnotil sbírku ředitel nového centra Adam Drahoš.

Celý rozhovor si můžete poslechnout v záznamu Dopoledne s Proglasem s datem 21. května 2020, který je k dispozici v podcastových aplikacích Spotify, Soundtier nebo Apple Podcasts.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony