16. listopad 2020 - očekávané události

16. listopad 2020 - očekávané události
16. listopadu 2020 Události Autor: Filip Breindl

Přinášíme výběr událostí očekávaných v pondělí 16. listopadu 2020.

V předvečer svátku 17. listopadu se dnes v 18 hodin uskuteční demonstrace iniciativy Milion chvilek formou videopřenosu. Dojde při ní k vyhlášení Roku změny, jehož cílem je zvrátit poměr politických sil prostřednictvím parlamentních voleb příští podzim.

Na Slovensku se ode dneška v souvislosti s rozvolňováním protiepidemických opatření mohou opět konat mše, za využití poloviční kapacity míst na sezení v kostelích. Řecko naopak kvůli šíření koronaviru zavírá do konce listopadu základní a mateřské školy.

V Bruselu pokračují jednání o budoucích vztazích mezi Evropskou unií a Británií, které měly podle původních plánů skončit před polovinou listopadu.

Virtuální formou začne podzimní jednání katolické biskupské konference Spojených států.

Zasedne česká vláda. Ministr zdravotnictví Jan Blatný avizoval, že bude chtít, aby požádala o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní.

V Olomouci se začne školit 500 vojáků z povolání v základech ošetřovatelství, aby mohli pomoci zdravotníkům v nemocnicích nebo v sociálních zařízeních. Kurs zahájí prezident Českého červeného kříže Marek Jukl.

K volbě hejtmanů se sejdou zastupitelé Středočeského a Ústeckého kraje.

Krajský soud v Pardubicích zahájí hlavní líčení s Pavlem Severou, bývalým politikem obviněným z podvodu se směnkami.

Modlitbu za nemocné a ohrožené a za lidskou sounáležitost pronese z historického letadla kněz Pavel Pola. Stroj vzlétne v 11 hodin z letiště Točná na okraji Prahy.

Hrad Špilberk jako i další památky po celém světě bude nasvícený do purpurové barvy jako připomínka zítřejšího Světového dne předčasně narozených dětí.

Online duchovní obnova s P. Janem Linhartem s názvem Naděje do této doby začne v 10 hodin. Údaje k přihlášení lze získat přes Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové.

V 19 hodin začne na Youtube přednáška žurnalisty a katolického kněze Jakuba Jírovce s názvem Proč Bůh stvořil koronavirus? Diváci budou moci klást dotazy v rámci chatu. P. Jírovec působí ve farnosti sv. Jakuba v Praze-Stodůlkách a je také nemocničním kaplanem. 

V Londýně pokračuje tenisový Turnaj mistrů.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony