České Budějovice: Nebuďme slepí!

Během června mohou návštěvníci obchodního centra IGY v Českých Budějovicích zavídat na netradiční výstavu nazvanou Nebuďme slepí! Výstava se pořádá na oslavu výročí 25 let od založení střediska rané péče v Českých Budějovicích.

Hlavní rubrika: Jihočeský kraj
Rubriky: Jihočeský kraj
Datum: 6. června 2019 od 17:00 — 30. června 2019 do 17:00
Místo: IGY centrum, Pražská ul.
Organizátor: Raná péče České Budějovice

Návštěvníci na výstavě mohou na vlastní kůži zažít, jak vnímají svět lidé s postižením zraku a dozví se více o profesionální terénní službě, jejíž svět graficky ztvárnila ilustrátorka a grafická designérka Barbora Matulová.

Výstava nabízí svým návštěvníkům například prostor v podobě černé kostky, kde se lidé mohou v klidu a v úplné tmě zaposlouchat do zvuků prostředí, které nás obklopuje, nebo si mohou zahrát hmatové a sluchové pexeso. Rodiče se na výstavě dozví, jak využít černobílý kontrast, aby se jejich miminko rychleji rozvíjelo a děti si mohou vyzkoušet pomůcky, které poradkyně rané péče využívají při své práci.

O činnosti střediska Rané péče v Č. Budějovicích jsme na Proglasu vysílali 25 minutový rozhovor, který si můžete poslechnout zde: https://slovo.proglas.cz/z-regionu/ceskobudejovicke-studio-jan/ceskobudejovicka-rana-pece/