"Za misionáři Amazonie" s Filipem Breindlem

"Za misionáři Amazonie" s Filipem Breindlem

Nakladatelství Cesta knižně vydalo deník našeho redaktora zpravodajství Filipa Breindla z misijní výpravy do Guyany a Surinamu. Za misionáři Amazonie jste se v pořadu Čtení na pokračování mohli vydat už v létě. V těchto podzimních dnech vás Filip na cestu do Jižní Ameriky zve opět.

Filip letos navštívil společně s národním ředitelem Papežských misijních děl v České republice, otcem Jiřím Šlégrem, a kameramanem Martinem Rýznarem Jižní Ameriku. Cílem jejich cesty byla dokumentace české misijní pomoci ve Guyaně a Surinamu. Podívejte se na fotografie.

V knize se dozvíte, jak svůj pobyt prožívali členové výpravy den po dni. Zjistíte více o výpravách do pralesních vesnic, kam také chodí misionáři zvěstovat zprávu o vykupitelském díle Ježíše Krista, o oslavě Velikonoc v tamním etnicky velmi pestrém katolickém společenství, nebo o životním příkladu blahoslaveného Pietra Donderse, služebníka malomocných. Jednotlivé kapitoly cestovního deníku doplňují fotografie a v knize najdete také mapu obou navštívených zemí a základní údaje o nich. 

„Mám z toho obrovskou radost. Myslím, že když si člověk čte ty řádky, tak se u toho může víc zastavit na rozdíl od toho mluveného slova, které posloucháme z rádia,“ řekl o přednostech knižního vydání jeden ze tří cestovatelů, otec Jiří Šlégr. „Věřím, že ti, kteří si tu knížku pořídí a vydají se za misionáři Amazonie, nebudou litovat."

Knižní zpracování rozhlasového pořadu Za misionáři Amazonie si můžete nyní koupit v prodejnách Cesty v Brně, Jeseníku, Frýdku-Místku a také na jejich webových stránkách. Pro členy Klubu přátel Radia Proglas ji se slevou pořídíte prostřednictvím e-shopu Radia Proglas.

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony