Pěší pouť za umělce míří k Hoře Matky Boží u Králík

Pěší pouť za umělce míří k Hoře Matky Boží u Králík

Poněkolikáté uspořádalo olomoucké Rapsodické divadlo ve spolupráci s arcibiskupstvím pěší pouť, kterou provázejí modlitby zejména za umělce a v cíli etap také kulturní program určený veřejnosti. Cílem dnešní etapy je Hoštejn, na konci týdne chtějí poutníci dorazit na Horu Matky Boží u Králík. 

Každou etapu ukončuje mše svatá, po níž zpravidla následuje další program. Včera šlo například o hudební vystoupení Petra Hudce a Petra Číhala, jejichž tvorba zahrnuje také písně inspirované verši Bohuslava Reynka. Na dnešní bohoslužbu v kostele svaté Anny v Hoštejně navážou komentované filmové projekce snímků Mr. Pascal a Muž, který sázel stromy. "Jsou to krásné animované filmy a pokud by chtěl někdo přijet, srdečně zvu, protože si myslím, že stojí za to je zhlédnout," uvedla organizátorka pouti, herečka a pastorační asistentka Martina Pavlíková.

Vysvětlila také smysl pouti zaměřené na umělecké povolání: "Abychom si uvědomovali, s čím vystupujeme nebo co tvoříme, abychom dokázali otevřít srdce Boží kráse, abychom rozpoznali, co je dobré a co ne, co je krásné a co ne. Myslím si, že v dnešní době relativismu toto rozlišování dost zapadá a někdy nemáme odvahu se zeptat, co je krásné a co ne," řekla Martina Pavlíková, podle níž putující umělci v modlitbách myslí na celou společnost: "Jak řekl Jan Pavel II., každý z nás, každý člověk by mohl ze svého života udělat umělecké dílo. Naše pouť je tedy za každého člověka, abychom otevřeli srdce Boží kráse a byli schopni ji rozpoznat," uzavřela Martina Pavlíková. 

NyníHudební siesta
Skladba: Orchestrální suita Nais - Pas de deux I, II; Autor: Rameau Jean-Philippe; Dirigent: McGegan Nicholas; Soubor: Barokní filharmonický orchestr
13:30Knihovnička
13:45Filmana Talks
14:00Odpolední proud
15:00Zprávy
15:05Jak se vám líbí
15:50Hudební listování

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony