Papuánská Velká noc vychází knižně

Papuánská Velká noc vychází knižně

Obsah publikace, kterou vydává brněnské nakladatelství Cesta ve spolupráci s Proglasem, televizí Noe a Papežskými misijními díly v ČR, můžete znát z probíhajícího Čtení na pokračování. V knižní podobě cestovního deníku jsou kromě vyprávění o cestě do Oceánie fotografie, mapa a informace o státu Papua-Nová Guinea.

Vzdálenou zemi mezi Austrálií a rovníkem navštívil autor publikace Filip Breindl v březnu 2008, když jako křesťanský dokumentarista doprovázel výpravu, která mezi tamními misionáři například natočila film Malana Papua. Televize Noe také odvysílala záběry z velikonočních obřadů. "My jsme se při naší cestě setkali s lidmi, kteří jsou plni radosti, i když prožívají často starosti, o kterých se nám vůbec nezdá, žijí v obrovské chudobě, ale přesto jsou nějak vnitřně krásnější. Možná je to vírou, protože je to země, která je jen krátce křesťanská, tam se křesťanství počítá spíše na desítky let. Čtenářům přeji, aby radost domorodých obyvatel i krásu, kterou jsme tam viděli, mohli vnímat prostřednictvím této knihy," popřál ředitel Noe P. Leoš Ryška, který byl před třemi roky kameramanem výpravy. Jejím iniciátorem byl národní ředitel Papežských misijních děl v ČR P. Jiří Šlégr.

Otec Leoš je také autorem předmluvy k novému titulu, který doplňuje loni vydaný cestovní deník Za misionáři Amazonie. Obě knihy lze sehnat v knihkupectvích nakladatelství Cesta v Brně, Jeseníku a Frýdku-Místku, u dalších prodejců duchovní literatury a zájemci si ji mohou objednat také v e-shopu Radia Proglas a v brzké době i prostřednictvím národní kanceláře Papežských misijních děl. Do pátku ještě v našem vysílání uslyšíte ukázky - ve Čtení na pokračování totiž uzavíráme právě deník Papuánská Velká noc (vždy v 11.05 nebo 21.30). 

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony