Dominikánská 8

Dominikánská 8

zve na další večer cyklu Křesťan a společnost. Debatují Petr Gazdík, Ondřej Liška a Cyril Svoboda. Ve čtvrtek 21. 11. 2013 v 19.30 hodin v klášteře sv. Jiljí v Praze.  

Dominikánská 8 – Místo vzdělání a kultury při klášteře sv. Jiljí v Praze

je volná platforma poskytnutá bratry dominikány všem jednotlivcům a institucím, kteří chtějí spoluvytvářet aktivity pořádané v pražském dominikánském klášteře. Zve provinciál dominikánů P. Benedikt Mohelník OP.

Obvykle první čtvrtky v měsíci jsou vyhrazeny Literárním večerům nad různými literárními tématy. Například ve čtvrtek 5. prosince je na programu Píseň písní.

Druhou středu v měsíci jste zváni do Dominikánského literárního salónu k hovorům nad knihami Krystal OP. 11. prosince 2013 bude středem zájmu kniha Jacquese a Raisy Maritainových Stavy lidstva a svatosti.

Čtvrtek každého druhého týdne v měsíci je tradičně věnován barokním koncertům. Hudebními večery provázejí Alena Hönigová a bratři dominikáni Antonín Krasucki OP a Blažel Matusiak OP. Na 12. prosince 2013 připravili hudební Dialogy sv. Františka della Ciaia, Marcorelli.

Třetí čtvrtky v měsíci patří novému cyklu Křesťan a společnost. O jeho náplň se stará P. Filip Boháč OP.   Program ve čtvrtek 19. prosince je zaměřen na téma:  Václav Havel - problematický politický odkaz.

Obvykle čtvrtý čtvrtek se konají Rozpravy u dominikánů, aneb O teologii přístupně a bez předsudkůVe čtvrtek 28. listopadu se věnujeme eucharistii - zdroji jednoty.

Pro pořádání programů, které začínají vždy o půl osmé večer,  se využívají prostory barokního refektáře, kostela sv. Jiljí, kaple sv. Zdislavy vedle kostela a případně další prostory kláštera. Dominikánská 8 je připravena podílet se také na aktivitách konaných jinde a jinými, především spřátelenými, subjekty.

http://www.dominikanska8.cz/

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony