Cotatcha Orchestra v brněnském HaDivadle

Cotatcha Orchestra v brněnském HaDivadle
17. října 2016 Archiv článků public Autor: Pavel Chaloupka

Cotatcha Orchestra, tak se jmenuje mladý brněnský orchestr, který nově přichází s projektem Bigbandová evoluce. 16členné hudební těleso jej představí už při čtvrtečním (20.10.) koncertu v brněnském HaDivadle. Speciálním hostem večera se začátkem ve 20 hodin bude jazzový historik Jan Dalecký.

Cotatcha Orchestra je jediným tuzemským big bandem, který se specializuje na tvorbu jednoho ze stěžejních orchestrů 2. poloviny 20. století (Thad Jones/Mel Lewis Orchestra) a zároveň představuje vlastní skladby. Na koncertě v HaDivadle představí nejaktuálnější novinky.

V početné brněnské kapele vedle sebe hrají vycházející hvězdy jazzu s již etablovanými jazzmany, jako jsou Kamil Slezák, Radek Zapadlo, Radim Hanousek, Jan Přibil či Vincenc Kummer, který účinkoval s osobnostmi světového významu - Dizzy Gillespie, Chet Baker, Maynard Ferguson či Mel Lewis a další.

Projekt Bigbandová evoluce spočívá ve dvouhodinovém koncertním programu. Začínající i pokročilé posluchače do světa moderního jazzu 2. poloviny 20. století uvede známý jazzový historik a pedagog Jan Dalecký.