Keňský deník natočen, vysíláme ho od 28. července

Datum vložení: 14. 7. 2014, 09:24
Autor: FB

Pod názvem Zraněná země šampiónů Proglas odvysílá deník dokumentační výpravy misií v africké Keni, která proběhla o letošním Svatém týdnu a Velikonocích. Premiérové Čtení na pokračování začne v pondělí 28. července, v našem programu ho najdete ve všední dny vždy v 11.05 nebo 21.30, a to až do pátku 8. srpna.

Výpravu organizovala česká kancelář Papežských misijních děl (PMD), vedl ji národní ředitel P. Jiří Šlégr, s nímž do východní Afriky odcestovali kameraman a filmový dokumentarista Martin Rýznar, ředitelka PMD v plzeňské diecézi Miriam Svobodová a redaktor Proglasu Filip Breindl. Navázala na předchozí cesty do jiných misijních zemí, například do Zambie, Guyany a Surinamu, na Srí Lanku či Papuu-Novou Guineu, jejím cílem bylo podpořit duchovní i materiální pouto mezi věřícími u nás a v Africe.

Keňa patří k zemím podporovaným misijními díly z ČR, ta sponzorují například tamní bohoslovce v semináře svatého Matthiase Mulumby v Tindinyu i různé projekty zaměřené na vzdělávání, pomoc opuštěným dětem, nemocným AIDS či obětem místních nepokojů. Deník také zachycuje svědectví z velikonočních oslav v prostředí převážně křesťanské země, která se aktuálně potýká s nárůstem islamistického násilí ze sousedního Somálska.

Vydejte se s námi do země vysokých hor, velkých jezer a průzračného moře, národních parků a úspěšných atletů, také obrovských chudinských čtvrtí, sociálních problémů, etnického a politického napětí, ale i živé víry a naděje! Těšíme se na slyšenou od 28. července!

Moderuje: Magda Hauserová

Magda Hauserová

Dnes má svátek: Vilém
sv. Emil

Zprávy pro lidi dobré vůle

Zpravodajství Proglasu každý všední den

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 16 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky ve všední den ve 14, v sobotu od 9 hodin.

Více

Programové tipy

PředchozíDalšíPředchozíDalší

Z jiných webů

tisk.cirkev.czwww.katyd.czwww.signaly.czwww.vira.cz

Jsme na sítích

FacebookYouTube

© 2016 VIZUS | CMS | technický správce

RADIO PROGLAS - K větší slávě Boží | správce obsahu | prohlášení | textová verze | mapa stránek | RSS

Právě vysíláme:
Koncert Scholy brněnské mládeže z Národní pouti v Krakově