Zemřel generální honorární konzul v Melbourne Kantor, podporoval ČR v Austrálii

Zemřel
10. ledna 2019 Události Autor: Alžběta Havlová

Ve věku 93 let v neděli zemřel právník, exilový pracovník a generální honorární konzul v Melbourne Milan Kantor.

Neúnavný propagátor České republiky v Austrálii byl správcem Fondu pro československé uprchlíky a podporoval celaustralský český čtrnáctideník Hlas domova. Obdržel ocenění Ministerstva zahraničních věcí Gratias agit za propagaci ČR ve světě a prezidentem Václavem Klausem byl v roce 2007 vyznamenán medailí Za zásluhy.

Tomáš Grulich, bývalý senátor a dlouholetý předseda senátní komise pro krajany žijící v zahraničí, na své facebookové stránce sdílel vzpomínku na zesnulého Kantora:

"Dovolte mně osobní humornou vzpomínku na jednoho z nejbohatších Čechů žijících v zahraničí. Byl jsem jím pozván na oběd do prestižního pánského klubu v Melbourne. Když jsem si vybíral předkrm, rozhodl jsem se pro ústřice. Báječně mně poradil: „Když si vezmete malou porci, šest ústřic, dají vám jich sedm. Když si dáte velkou porci, dvanáct ústřic, dostanete jich třináct. Dejte si tedy dvě malé porce.“

Vážený a milý Milana Kantore, nikdy na Vás nezapomenu a nikdy na Vás nezapomenou všichni, kteří se s Vámi setkali, všichni, kterým jste tak nezištně pomohl a celá Česká republika, kterou jste tak báječně propagoval v zahraničí. Čest vaší památce."

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony