Zdravotní klauni slaví 18 let existence návštěvami domovů pro seniory

Zdravotní klauni slaví 18 let existence návštěvami domovů pro seniory
15. dubna 2019 Události Autor: Jana Lokajová

Nezisková organizace Zdravotní klaun dnes v Brandýse nad Labem zahájila Turné plné smíchu, letos se zaměřením na seniory. Se zdravotními klauny bude možné se v rámci oslavy 18 let jejich existence do čtvrtka potkat celkem v osmi zařízeních pro seniory v Praze, Brně, Otrokovicích nebo Ostravici.  

Oproti běžným návštěvám, kdy do zařízení chodí dva klauni, v tomto týdnu vyráží skupiny 8 až 12 proškolených pracovníků, jejichž úkolem je přinést radost do pokojů nemocných nebo osamělých lidí. „Kostými, v nichž chodíme za seniory, jsou přizpůsobeny jejich věku, resp. jejich mládí. Cílem té akce je vyvolat vzpomínky na mládí, protože ty jim přinášejí smích a vyvolávají radost. Co rozhodně víme, že funguje, je hudba. Kdo ještě může, kolikrát si i zatancuje. Už jsem dostala zprávy z prního zdravotního zařízení, že zdravotní klauni roztancovali jednu 97letou seniorku.“ říká  mluvčí Zdravotních klaunů Kateřina Procházková.

Zdravotní klauni do roka pořádají  zhruba 3800 návštěv nemocných, včetně dětských oddělení zdravotnických zařízení. Nezisková organizace sdružuje speciálně proškolené učitele, herce nebo i evangelického faráře, kteří se věnují právě nemocným lidem.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony