Společně Brno si odneslo dvě ocenění za dobrovolnickou práci

Společně Brno si odneslo dvě ocenění Křesadla
5. prosince 2018 Události Autor: Jana Lokajová

Křesadlo Jihomoravského kraje v kategorii Cena veřejnosti a ocenění poroty v kategorii Lidská práva včera získala iniciativa Společně Brno. Ocenění získávají dobrovolníci jednotlivci i skupiny, které nominuje široká veřejnost.

Společně Brno vzniklo v reakci na politickou situaci v České republice, věnuje se kultivaci občanské společnosti a pořádá výstavy o moderních dějinách s připomínkou obětí komunistického režimu v Československu. Jejich audiovizuální výstava přibližuje období komunismu mezi lety 1948 a 1989 a je doplněna o čtený seznam obětí totalitního režimu se způsobem jejich smrti.

Ve skupině oceněných je redaktorka Proglasu Hana Strašáková, která o významu ceny řekla: „Pro nás je to jednak symbolická cena, kterou bereme jako ocenění pro všechny v republice, kteří dělají stejně věci jako my, jako třeba Milion chvilek nebo Společně to dáme. Ale je to i závazek do budoucna, protože cítíme, že ta naše činnost je to, co teď společnost potřebuje.“ Iniciativa Společně Brno začala fungovat na jaře letošního roku jako brněnská odnož skupiny Milion chvilek pro demokracii.

Členové Spolu Brno se nově nechali zapsat jako spolek a založili si transparentní účet, protože finanční náklady na tuto činnost už přesáhly jejich osobní možnosti. „Nejlepší asi je, když promluvíme s někým na akcích a zjistíme, že ten člověk se začal zajímat o politiku a politické dění. Zjistí, že kandidát, kterého volil, nebyl správný a obrátí se spíš na demokratické strany. To je pak hezká odměna vidět ty výsledky,“ doplnila Strašáková.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony